خانه » سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت

چقدر سئو مهم است ؟
یکی از مهمترین عامل های بالا بودن آمار وب سایت طراحی سایت بر اساس اصول سئو است که تنها در چند پلاگین و کد نویسی خلاصه نمی شود بلکه به طراحی ساختاری سایت بستگی دارد.


سئو از کجا آمده است؟
پشت این کلمه سه حرفیِ سئو (SEO) دنیایی از حرف های گفته و ناگفته وجود دارد.اگر می خواهید بدانید سئو چیست؟ باید بگوییم در واقع SEO در محیط عمومی اینترنت، مخفف عبارت search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور جستجو شناخته میشود. اما به گفته مدیران گوگل با علمی شدن و تخصصی شدن این حوزه، عبارتsearch experience optimization یا بهینه سازی تجربه جستجو ترجمه مناسب تری از لغت سئو SEO است.


سئو و بهینه سازی سایت

مراحل سئو سایت
بهینه سازی یک سایت فرایندی است کاملاً تخصصی و نیاز به زمان و دقت عمل فراوان دارد. در حقیقت، گوگل همیشه در حال تغییر و آپدیت الگوریتم خود است. مسئله مهمتر این است که تمامی موارد مهم امتیاز آور سئو هیچگاه بصورت عمومی بیان نشده است و همین امر می تواند فرایند پیاده سازی سئو را حساس پیچیده و کاملا تخصصی نماید. باید توجه داشت که اشتباه کردن در انجام مراحل کار می تواند باعث عدم گرفتن امتیاز و نتیجه مطلوب و گاهاً حتی موجب جریمه شدن وب سایتها گردد. اما بطور کل مراحل انجام یک پروژه بهینه سازی و سئو سایت برای موتورهای جستجو شامل : سئو داخلی یا تکنیکال محتواگذاری صحیح و سئو خارجی می شود.


سئو داخلی یا سئو تکنیکال
سئو داخلی که به انگلیسی On Page SEO خوانده می شود به مجموعه ای از فرآیند گفته می شود که با استفاده از بهینه سازی عناصر یک سایت، کدنویسی صحیح و یا حتی قرار گرفتن برخی از کدها مانند سی اس اس و جاوا در جایگاه مناسب و بهینه سازی این کدها که تاثیر مستقیم بر عملکرد و سرعت یک سایت دارد و بسیاری عملیات دیگر موجب افزایش رتبه و افزایش ترافیک سایت سایت می شود. به زبان ساده تر سئوی داخلی شامل محتوا و کدهای HTML می باشد که نتیجه آن در اختیار شما و قابل کنترل می باشد.


محتواگذاری صحیح
گوگل توجه زیادی به تولید محتوای با کیفیت دارد. افرادی که در زمینه بهینه‌سازی موتور جستجو کار می کنند نباید از محتوای تکراری استفاده کنند به زبان ساده تر نباید محتوا را از سایت های دیگر کپی کنند چرا که این امر براحتی توسط الگوریتم های گوگل قابل شناسایی است . در حالی که با تولید محتوای جدید و رعایت اصول محتوا گذاری می توانیم براحتی نظر گوگل را بخود جلب و امتیاز مثبت برای این کار از گوگل دریافت نماییم.


سئو خارجی
سئوی خارجی سایت یا Off-page Seo یکی دیگر از مهمترین عامل‌های بهینه سازی و کسب رتبه در گوگل بحساب می آید. سئوی خارجی به مجموعه عواملی از جمله بک لینک ها گفته می شود که موجب بهبود و افزایش اعتبار سایت می شود. اما باید توجه داشت که این کار هم کاملاً تخصصی است و در این زمینه باید کاملاً هوشیار بود چرا که پیاده سازی اشتباه استرتژی سئو خارجی می تواند بسیار مخرب باشد. پیاده سازی استراتژی بک لینک باید بسیار هوشمندانه و حساب شده انجام شود. بعنوان مثال یک پروژه برای بهینه سازی سئو به بابن! واگذار گردید علیرغم داشتن بیش از 24000 بک لینک باز در نتایج جستجو در صفحات ده به بعد نمایش داده می شد این درصورتی بود که سایت رقیب با داشتن کمتر 150 بک لینک در صفحات نخست برای اکثر کلمه های کلیدی جستجو شده نمایش داده می شد. پس مشخص است که همه چیز گرفتن بک لینک نیست.


سئو و بهینه سازی سایت

عوامل موثر در کسب جایگاه مناسب در گوگل
نتیجه بررسی ها، چندین عامل موثر در کسب جایگاه گوگل ( سئو ) را نشان میدهد که برخی از آنها عبارت است از:
  • انتخاب کلید واژه
  • شناخت ساختار کامل سایت
  • استراتژی بازاریابی آنلاین و ترغیب به واکنش
  • لینک سازی


سئو و بهینه سازی سایت

اولویت های ما در طراحی سایت برای بالا بودن سئو :
- طراحی سایت به صورت ساده و Flat (طراحی سایت در دنیا رو به سادگی میرود)
- قرار دادن و تقسیم بندی صفحه اصلی سایت به صورت مناسب
- کاربر , کاربر , کاربر !!! کاربر نباید با دیدن سایت شما گیج شود تا بتواند از همه چیز استفاده کند
- استفاده از کد به جای گرافیک برای سرعت بالاتر در طراحی سایت
- طراحی سایت بر اساس جدید ترین معیار های روز وب

امروزه طراحی سایت با html5 و css3 یکی از مهمترین ارکان سایت برای افراد حرفه ای است . پس از منسوخ شدن فلش در اینترنت html5 جدید ترین سیستم کدنویسی است که تمامی طراحی سایت پیشروسافت با این سیستم صورت می گیرد.

نکته 1: هزینه های سئو و بهینه سازی سایت به صورت ۵۰% – ۵۰% (در ابتدا و انتها) دریافت میگردد .
نکته 2: میتوانید فایل متنی یا طراحی شده مورد نظر خود را ضمیمه فرم کنید.
2018 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای پیشروسافت محفوظ است.
انصراف
سوالی دارید؟ پاسخگو هستیم